na jakie strony internetowe uwazac

na jakie strony internetowe uwazac

Czy strona obiecują cudowne i szybkie „lekarstwo”? Czy to jedyne miejsce dokonywania tych roszczeń? Czy to odłożyć tradycyjnej medycyny? Jeśli twierdzenia wydają się zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe – pewnie są.

Czy dużo reklam na stronie? Czy jest to w rzeczywistości, to rażące strona sprzedaży sama? Już samo to może nie dyskwalifikuje go. Ale postępować ostrożnie, jednak; i sprawdzić, co się tam czytać.

Czy oni umieszczać politykę prywatności? Być może trzeba będzie rozejrzeć się za to. Ale jeśli jesteś proszony o podanie adresu e-mail, wypełnij formularz rejestracyjny lub wzięcia udziału w ankiecie, upewnij się, że masz. Jeśli one, że dzielić się informacjami z firmami, które mogą was posyłam „przydatnych” informacji lub produktów, to należy pamiętać, że dane osobowe nie są prywatne.

I wreszcie, nie należy korzystać z informacji znalezionych w Internecie, do diagnozowania lub leczenia choroby lub stanu! Informacje Internet nie jest substytutem dla opieki lekarza, ale powinien być stosowany tylko kształcić się i uzupełniają informacje dostarczone przez lekarza.

Więc gdzie należy zacząć?

Narodowy Instytut Zdrowia, wraz z National Library of Medicine (która jest największym na świecie biblioteka medyczna) przyniosły stronę internetową przeznaczoną specjalnie dla pacjentów i ich rodzin. Znajdziesz informacje na temat ponad 800 chorób i schorzeń, w badaniach klinicznych, leków i suplementów, interaktywne samouczki i „cool” narzędzia takie jak kalkulatory zdrowotnych. Istnieją także katalogi, które pomogą Ci znaleźć lekarzy, stomatologów i innych opieki zdrowotnej, szpitale, organizacje, grupy wsparcia i dużo, dużo więcej. Znajdziesz łatwy do zrozumienia informacji, który jest obecny i całkowicie niezawodne. Więc następnym razem masz pytania związane ze zdrowiem, może warto rozważyć odwiedzenie najpierw MedlinePlus.Być może nie musisz szukać nigdzie indziej!

Linda S. Jones posiada tytuł magistra bibliotekoznawstwa i pracował jako bibliotekarz Medycznego od ponad 20 lat. Jej pasją jest pomaganie pacjentom i ich rodzinom połączyć z najlepszych i najbardziej wiarygodnych informacji zdrowotnych w Internecie. Jednak zawsze zalecane jest, aby skonsultować się z lekarzem specjalistą przed dokonaniem jakichkolwiek zmian w oparciu o informacje z Internetu lub słyszenia innych.

– autor artykułu